Merhaba!

TeknoKalesi Forum'a Hoşgeldiniz! Sitemize üye olarak paylaşımda bulunabilir ve yardım alabilirsiniz.

Şimdi üye ol!

Rehber Xiaomi Akıllı Telefonlarda Bootloader Kilidini Açma Kılavuzu

blackonder

Administrator
Yönetici
Sıfır olarak aldığınız Xiaomi telefonunuz büyük olasılıkla bootloader kilitli olarak gelir. Eğer custom rom kurmayı veya telefonunuza root yapmayı planlıyorsanız, bootloader kilidini açmanız gerekir.

Bootloader Kilidini Açmadan Önce Bilmeniz Gerekenler
  • Bootloader kilidini açtıktan sonra cihazınız sıfırlanacaktır.
  • Bootloader kilidini açtıktan sonra cihazınıza uyumlu olan custom romları yükleyebilirsiniz.
  • Bütün Xiaomi / Redmi cihazlarda bootloader kilidi açma yöntemi aynıdır.
Bootloader Kilidi Açma Kılavuzu

1. Adım - Bir Xiaomi hesabı oluşturun ve cep telefonu numaranız ile senkronize edin

Xiaomi kullanıcıları genellikle ilk kurulum sırasında Mi hesabı açmayı atlar. Ancak Mi cihazı bootloader kilidini açmak için cihaza bir sim kartı takarak hesap oluşturmak gerekir.

Ayrıca, cihazınızdaki telefon numaranızı Xiaomi hesabına bağlamak önemlidir.

1584450987433.png

Ayrıca, Ayarlardan Mi Hesabı> Mi Cloud> Cihazı Bul özelliğini de cihazınız üzerinden açın.

2. Adım - Geliştirici ayarlarında Mi Unlock'u yetkilendirin
Bu adımda, hesabınızı, geliştirici ayarları seçeneklerinde bulabileceğiniz Mi Unlock yetkilendirme sekmesine bağlamanız gerekir.

İlk olarak Ayarlar'ı Açın> Telefon hakkında> Aşağı kaydırın ve MIUI sürümü yazan yere beş kere dokunun. Bu, Xiaomi cihazınızdaki “Ek Ayarlar” altında bulunabilecek geliştirici seçeneklerinin kilidini açar.

MIUI Bootloader nasıl açılır

Geliştirici seçeneklerinde, “Mi Kilit açma durumu” seçeneğine gidin ve Xiaomi'ye hesapla ilişkili cihazın kilidini açmasına izin vermek için “Hesap ve cihaz ekle” ye dokunun.

MIUI kilit açma durumu

Yetkilendirme işlemi yapılırken operatörün mobil verisi kullanacaktır. Bu nedenle, hesabı eklemeden önce Wi-Fi özelliğini kapattığınızdan emin olun.

Ardından, geliştirici seçenekleri ayarlarındayken OEM kilit açma ve USB hata ayıklamayı etkinleştirin.

3.Adım - Mi Kilit Açma Aracını İndirin
Bootloader Kilidini Açma Aracını indirmek için PC'nizde https://en.miui.com/unlock adresini açın.

Zip dosyasını bir klasöre çıkartın. Ardından “Mi flash unlock” adlı uygulamayı yönetici olarak başlatın. Xiaomi akıllı telefonunuzda kullandığınız aynı Mi hesabını kullanarak oturum açın.

1584453171420.png

Şimdi cihazınızı kapatın. Ardından, Güç ve Ses Kısma (-) tuşlarına aynı anda 10 saniye basarak Fastboot moduna gidin. Sonra cep telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.

Mi Unlock Fastboot modu

Ekranda yeni bir mesaj belirir, “Phone Connected”. Şimdi bootloader kilidini açmak için “Kilidi Aç (Unlock)” seçeneğine tıklayın.

MIUI Kilit açma cihazı sıkışmış

4.Adım - Telefonun Boolader Kilidi'nin Açılması için gerekli süre kadar bekleyin.
İlk denemenizde, Mi kilit açma aracı, "Bootloader Kilidi açılamadı, Lütfen 168 saat sonra kilidini açın" mesajı çıkacaktır. Bu süre, Xiaomi kullanıcılarının beklediği bootloader kilidini açma bekleme süresidir. Şimdi bilgisayarınızdan telefonunuzu çıkararak normal kullanıma devam edebilirsiniz.

MI kilit açma hatası Lütfen 168 saat sonra kilidini açın

Gerekli süre geçtikten sonra tekrar cihazınızı bilgisayara bağlayıp bootloader kilidini başarılı bir şekilde açabilirsiniz.

Bootloader ve Xiaomi Device Bootloader'ın Kilidini Açma Hakkında Her Şey

Tebrikler! cihazınızın kilidini başarıyla açtınız. Şimdi "Reboot Phone" u tıkladığınızda telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.

Son düzenleme: