Merhaba!

TeknoKalesi Forum'a Hoşgeldiniz! Sitemize üye olarak paylaşımda bulunabilir ve yardım alabilirsiniz.

Şimdi üye ol!

Rehber Windows Üzerinden Önyüklenebilir USB Bellek Aracılığıyla Checkra1n iOS 12.3 - 13.5 Jailbreak Yapma Kılavuzu

blackonder

Administrator
Yönetici
İlk olarak MacOS işletim sistemi üzerinden çalışan Jailbreak programına nihayet resmi olarak Linux desteği geldi. Windows için resmi sürümün gelmesine az kaldığı söyleniyor.Bu yazımızda windows üzerinden önyüklenebilir USB bellek aracılığıyla nasıl jailbreak yapabileceğinizi anlatacağız.

Gerekenler
  • USB flash disk (en az 512 MB veya daha büyük)
  • 64 bit / 32 bit AMD veya Intel işlemcili bilgisayar
Ek yazılım veya işletim sistemi yüklemenize gerek yoktur.

1.Adım: bootra1n'i indirin.
Bootra1n dosyasını herhangi bir dizine indirin.

2.Adım: USB Diskinize bootra1n'i yazdırın.

Rufus adlı iso yazdırma programını indirin, ilk adımda indirdiğiniz ISO dosyasını seçin ardından USB sürücünüze yazdırın.

Not: Rufus yerine önceden Etcher ISO yazdırma programını kullananlarda flash diski bilgisayarın görmeme sorunu varmış. Onun için Rufus’u kullanarak tekrar flash diskinize bootra1n’i yazdırın flash diskinizi artık bilgisayarın görmesi gerekir.

3.Adım: Bilgisayarınızı Yeniden başlatın ve USB Disk'ten Boot edin.
  • USB Diskinizi seçin. Ardından bilgisayarınız USB Disk'ten başlamış olacak.
  • void-live login yazan kısma anon yazın. Ardından Password yani şifre kısmına ise voidlinux yazın.(i harfini yazabilmek için lütfen ı tuşuna basınız çünkü klavye bu sistemde İngilizce oluyor.)
  • Son olarak ise en alt kısma sudo checkra1n yazın.
Komut istemi

4.Adım: Telefonunuzu Bilgisayara Takın ve Checkra1n Jailbreak Kurulumunu Gerçekleştirin.

5. Jailbreak işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarı kapatıp veya yeniden başlatabilirsiniz.

Checkra1n'den çıkın ve komut istemine şunu yazın:
  • sudo shutdown -h now kapatmak için,
  • sudo shutdown -r now yeniden başlatmak için.
Video Anlatımı

Olası Hatalar ve Çözümleri:
Error -77: Cihazınıza jailbreak yapmadan önce şifrenizi kaldırın, jailbreak işlemi tamamlandığında tekrardan ayarlayabilirsiniz.
Error -78: Checkra1n'den çıkın ve girdiğiniz sudo checkra1n olarak yazdığınıza emin olun.
USB Errors: USB 2.0 bağlantı noktasına cihazınızı bağladıysanız USB 3.0'a bağlamayı deneyin veya bunun tam tersini yapın.
Secure Boot Errors: Secure Boot'u BIOS ayarlarınızdan devre dışı bırakın.

Son düzenleme:

emirhan

New member
her şeyi yaptım oldu ama bi süre sonra telefonu yeniden başlatmak zorunda kalınca uygulama silindi silinince aynı işlemleri yaptım all done yazdıktan sonra telefona yazılım yüklenme yerinde kalıyor sonra açılıyor ama bir şey yok nasıl çözerim acaba

blackonder

Administrator
Yönetici
her şeyi yaptım oldu ama bi süre sonra telefonu yeniden başlatmak zorunda kalınca uygulama silindi silinince aynı işlemleri yaptım all done yazdıktan sonra telefona yazılım yüklenme yerinde kalıyor sonra açılıyor ama bir şey yok nasıl çözerim acaba
Checkra1n uygulaması cihazınızda yüklü mü? Yüklüyse Restore System’e tıklayın. Sonra yeniden bilgisayardan jailbreak yapmayı deneyin.

blackonder

Administrator
Yönetici

Ergunerdem

New member
İlk olarak MacOS işletim sistemi üzerinden çalışan Jailbreak programına nihayet resmi olarak Linux desteği geldi. Windows için resmi sürümün gelmesine az kaldığı söyleniyor.Bu yazımızda windows üzerinden önyüklenebilir USB bellek aracılığıyla nasıl jailbreak yapabileceğinizi anlatacağız.

Gerekenler
  • USB flash disk (en az 512 MB veya daha büyük)
  • 64 bit / 32 bit AMD veya Intel işlemcili bilgisayar
Ek yazılım veya işletim sistemi yüklemenize gerek yoktur.

1.Adım: bootra1n'i indirin.
Bootra1n dosyasını herhangi bir dizine indirin.

2.Adım: USB Diskinize bootra1n'i yazdırın.

Rufus adlı iso yazdırma programını indirin, ilk adımda indirdiğiniz ISO dosyasını seçin ardından USB sürücünüze yazdırın.

Not: Rufus yerine önceden Etcher ISO yazdırma programını kullananlarda flash diski bilgisayarın görmeme sorunu varmış. Onun için Rufus’u kullanarak tekrar flash diskinize bootra1n’i yazdırın flash diskinizi artık bilgisayarın görmesi gerekir.

3.Adım: Bilgisayarınızı Yeniden başlatın ve USB Disk'ten Boot edin.
  • USB Diskinizi seçin. Ardından bilgisayarınız USB Disk'ten başlamış olacak.
  • void-live login yazan kısma anon yazın. Ardından Password yani şifre kısmına ise voidlinux yazın.(i harfini yazabilmek için lütfen ı tuşuna basınız çünkü klavye bu sistemde İngilizce oluyor.)
  • Son olarak ise en alt kısma sudo checkra1n yazın.
Komut istemi

4.Adım: Telefonunuzu Bilgisayara Takın ve Checkra1n Jailbreak Kurulumunu Gerçekleştirin.

5. Jailbreak işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarı kapatıp veya yeniden başlatabilirsiniz.

Checkra1n'den çıkın ve komut istemine şunu yazın:
  • sudo shutdown -h now kapatmak için,
  • sudo shutdown -r now yeniden başlatmak için.
Video Anlatımı

Olası Hatalar ve Çözümleri:
Error -77: Cihazınıza jailbreak yapmadan önce şifrenizi kaldırın, jailbreak işlemi tamamlandığında tekrardan ayarlayabilirsiniz.
Error -78: Checkra1n'den çıkın ve girdiğiniz sudo checkra1n olarak yazdığınıza emin olun.
USB Errors: USB 2.0 bağlantı noktasına cihazınızı bağladıysanız USB 3.0'a bağlamayı deneyin veya bunun tam tersini yapın.
Secure Boot Errors: Secure Boot'u BIOS ayarlarınızdan devre dışı bırakın.
78 hata