Merhaba!

TeknoKalesi Forum'a Hoşgeldiniz! Sitemize üye olarak paylaşımda bulunabilir ve yardım alabilirsiniz.

Şimdi üye ol!

Haber watchOS 7 Tanıtıldı! İşte Gelen Yenilikler

blackonder

Administrator
Yönetici
Katılım
29 Kas 2019
Mesajlar
219
Yeni Saat Arayüzleri!

Apple, kullanıcıların watchOS yüzlerini kendi zengin komplikasyonlarıyla özelleştirmelerine izin veriyor. Şirket ayrıca yeni komplikasyonlarla birlikte yeni saat yüzleri getiriyor. Saat yüzlerini yeni komplikasyonlarla yapılandırmak için tüm kullanıcı arayüzü de tamamen yeniden tasarlandı.

Apple, saat kadranlarını da paylaşmayı kolaylaştırmak istiyor. Kullanıcılar, komplikasyonlar da dahil olmak üzere yapılandırılmış saat yüzlerini hızlı ve kolay bir şekilde paylaşabilir.

Yeni Egzersizler ve Fitness Uygulaması!
1592861709938.png

Apple, watchOS 7 ile birkaç yeni fitness izleme özelliği ekler. Örneğin, yeni bir Dans antrenmanı, yeni bir Cooldowns antrenmanı vb. dahil olmak için yararlanabileceğiniz birkaç yeni antrenman var. iPhone tarafında ise, antrenmanlarınızı izlemek, Etkinlik uygulamasının yerini alan ve kolay navigasyona öncelik veren yeni bir arayüz sunan yeni Fitness uygulaması yer alacak.

El Yıkama Takibi!
1592861786799.png

Ellerinizi doğru şekilde yıkamak şu an her zamankinden daha önemli ve Apple Watch şimdi ellerinizi düzgün bir şekilde yıkamanıza yardımcı olacak. Apple Watch, akan suyun sesleri ile birlikte el yıkama hareketlerini tespit etmek için makine öğrenimini kullanabilecektir. Ellerinizi yıkadığınızı algıladığında, geri saymaya başlayacaktır - ve ellerinizi erken yıkamayı bırakırsanız, yıkamaya devam etmenizi hatırlatacak.

Uyku Takibi!
1592861874713.png

Yeni uyku izleme özelliği, kalp atış hızı, odadaki ortam gürültüsü ve kullanıcının genel hareketi gibi metrikler dahil olmak üzere kullanıcının uykusunun kalitesini izleyebilir.

Çalışma şekli oldukça basit. Kullanıcılar bir uyku saati ve uyanma zamanı ayarlayabilecek ve bu programa dayanarak Apple Watch, kullanıcıların uyumasına yardımcı olabilir. Bu, yatmadan önce dikkat dağınıklığını en aza indirmeyi amaçlayan “Wind Down” adlı bir özellik sayesinde gerçekleşir. Örneğin, özellik iPhone'unuzu Rahatsız Etmeyin moduna geçirir ve kilit ekranını daha az dikkat dağıtan bir arayüzle değiştirir. Yatma zamanı geldiğinde, Apple Watch otomatik olarak uykuyu izlemeye başlayacaktır.

Apple Watch üzerinden izlenen uyku verileri doğrudan Sağlık uygulamasıyla entegre olur ve bu uygulama sayesinde, ne kadar uyuduğunuzu ve daha iyi uyku almak için ipuçlarını görebilirsiniz. Uyandığınızda, Apple Watch'unuzda gece uykunuzun bir özetini ve cihazınızı şarj etmenizi hatırlatan bir pil göstergesi alırsınız.

Bisikletle Yol Tarifleri!

Apple, iOS 14'ün bir parçası olarak Apple Haritalar'da bisikletle yol tariflerini sunuyor ve bunun bir parçası olarak, Apple Watch'a da bisikletle yol tarifleri getiriyor.

Çeviri!
Dilleri kolayca çevirmek için Siri'yi doğrudan Apple Watch'unuzda kullanabilirsiniz. Ses tanıma işlemi, cihazdaki ML'yi kullanacağı için daha hızlı olacaktır.

Gürültü Uygulaması Geliştirilidi!
WatchOS 6'da ilk olarak gelen Gürültü uygulaması watchOS 7 için geliştiriliyor. Artık kulaklık sesli bildirimleri ile işitme sağlığını destekleyecek. Bu, Apple Watch'un iPhone, iPod touch veya Apple Watch kullanarak kulaklıklarında çok yüksek bir sesle müzik dinlediklerinde ve zaman içinde işitme duyusunu nasıl etkileyebileceği konusunda kullanıcıları bilgilendireceği anlamına gelir.
 

Ekli dosyalar

Üst