Merhaba!

TeknoKalesi Forum'a Hoşgeldiniz! Sitemize üye olarak paylaşımda bulunabilir ve yardım alabilirsiniz.

Şimdi üye ol!

İpucu UTM Uygulaması Aracılığıyla Windows Üzerinde Wi-Fi Bağlantısı Nasıl Aktif Edilir?

blackonder

Administrator
Yönetici
Bildiğiniz üzere bu uygulama iPhone ve iPad'inizde Windows, Android ve daha fazlasını çalıştırmanıza olanak sağlar. Bu yazımızda Windows üzerinde Wi-Fi bağlantısı nasıl aktif edilir onu anlatacağız.

1.Adım: İlk olarak Ayarlar'a girin. Ardından Wi-Fi'a tıklayıp bağlandığınız ağın üzerindeki ''i'' simgesine dokunun.
IMG_0104.PNG

2.Adım: iP Adresinde yazan yazıyı not alın.
IMG_0105.PNG

3.Adım: Bilgisayarınız üzerinden DHCP Server numarasını bulun ve not alın.
  • Windows Başlangıç ekranından cmd yazarak başlayın.
  • Ardından Siyah Komut penceresinde şunu yazın: ipconfig /all
  • DHCP Server numarasını bulun.
Ekran Alıntısı.PNG

4.Adım: iOS cihazınız üzerinden UTM uygulamasına girip kurduğunuz işletim sisteminde bulunan ''i'' simgesine dokunun. Açılan pencerede ''Networking''e tıklayın.
IMG_0106.PNG

5.Adım: Network yazan kısma not aldığınız iP adresinizi yazın ardından /24 sayısını ekleyin. DHCP Start yazan kısma ise bilgisayardan bulduğumuz DHCP Server numarasını yazın. Ardından geri gidip Done'a tıklayıp kaydedin.
IMG_0107.PNG

6.Adım: Şimdi kurduğunuz Windows işletim sistemini açın. Aşağıdan Ağ simgesine tıklayın. Ardından Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç'a tıklayın.

7.Adım: Bağlantılar: Yerel Ağ Bağlantısı'na tıklayın.

8.Adım: Açılan pencerede Özellikler'e tıklayın.

9.Adım: Internet Protokolü sürüm 4'e tıklayıp Özellikler'e dokunun.

10.Adım: Açılan pencerede Aşağıdaki DNS Sunucularını Kullan'a tıklayıp Google DNS adreslerini yazın.
  • Tercih edilen DNS sunucusu: 8.8.8.8
  • Diğer DNS sunucusu: 8.8.4.4

11.Adım: Ardından Tamam'a tıklayıp kaydedin ve açılan sekmeleri kapatıp iOS cihazınızı yeniden başlatın.

12.Adım: Cihazınız yeniden başladıktan sonra varsa ''Jailbreak'' işlemini yeniden yapın ve UTM uygulamasına tekrar girip Windows işletim sistemini çalıştırın. Biraz bekleyin. Cihazınız Wi-Fi ağına bağlanmış olacaktır.

Not: Bu yöntem Windows 7 üzerinde denenmiş ve başarılı bir şekilde cihaz Wi-Fi ağına bağlanmıştır.

Ekli dosyalar

Son düzenleme: