Merhaba!

TeknoKalesi Forum'a Hoşgeldiniz! Sitemize üye olarak paylaşımda bulunabilir ve yardım alabilirsiniz.

Şimdi üye ol!

İpucu UTM Uygulaması Aracılığıyla macOS X Üzerinde Wi-Fi Bağlantısı Nasıl Aktif Edilir?

blackonder

Administrator
Yönetici
Birkaç tane site denedim açılıyor. Ama çoğu sitede Safari ''can't establish a secure connection'' hatası veriyor ve sitelere bağlantı sağlanmıyor. iPv6 seçeneğini kapattım ama yine sonuç aynı. Herhalde sorun Safari'nin eski olmasından kaynaklanıyor.

1.Adım: İlk olarak Ayarlar'a girin. Ardından Wi-Fi'a tıklayıp bağlandığınız ağın üzerindeki ''i'' simgesine dokunun.

IMG_0104.PNG

2.Adım: iP Adresinde yazan yazıyı not alın.

IMG_0105.PNG

3.Adım: Bilgisayarınız üzerinden DHCP Server numarasını bulun ve not alın.
  • Windows Başlangıç ekranından cmd yazarak başlayın.
  • Ardından Siyah Komut penceresinde şunu yazın: ipconfig /all
  • DHCP Server numarasını bulun. (Genellikle 192.168.1.1 oluyor.)

Ekran Alıntısı.PNG

4.Adım: iOS cihazınız üzerinden UTM uygulamasına girip kurduğunuz işletim sisteminde bulunan ''i'' simgesine dokunun. Açılan pencerede ''Networking''e tıklayın.

IMG_0106.PNG

5.Adım: Network yazan kısma not aldığınız iP adresinizi yazın ardından /24 sayısını ekleyin. DHCP Start yazan kısma ise bilgisayardan bulduğumuz DHCP Server numarasını yazın. Ardından geri gidip Done'a tıklayıp kaydedin.

IMG_0107.PNG

6.Adım: Şimdi kurduğumuz macOS işletim sistemine girip Apple logosuna tıklayıp System Preferences'e girin.

IMG_0281-compressor (1).png

7.Adım: Internet & Network sekmesinde Network'a tıklayıp devam edin.

IMG_0282-compressor (1).png

8.Adım: Configure IPv4'te Using DHCP'yi seçin. Ardından DNS Servers yazan kısma aşağıdaki gibi Google DNS Server'larını girin.

IMG_0283-compressor (1).png

Şu an Safari ile internete bağlanabilirsiniz.

IMG_0280.png

Son düzenleme: