Merhaba!

TeknoKalesi Forum'a Hoşgeldiniz! Sitemize üye olarak paylaşımda bulunabilir ve yardım alabilirsiniz.

Şimdi üye ol!

Rehber unc0ver iOS 13.3.1 - 13.5 Jailbreak Yapma Kılavuzu [A9 - A13]

blackonder

Administrator
Yönetici
Unc0ver'ın arkasındaki ekip, bütün iPhone'lar ve iPad'ler için iOS 13.3.1 - iOS 13.5 jailbreak yayınladı . Bu jailbreak, 0-day exploit'ine dayanan ilk jailbreak'dir. Bu jailbreak'te semi-untethered bir jailbreak, yani iPhone'unuzu veya iPad'inizi yeniden başlattıktan sonra yeniden jailbreak yapmanız gerekecek.

Uyumlu Cihazlar
Unc0ver 5.0, iOS 13.5 çalıştıran tüm iPhone'ları ve iPad'leri destekler. Ayrıca, iOS 13.3.1 - iOS 13.5 sürümleri arasında olan tüm iPhone'ları ve iPad'leri jailbreak yapmak için aracı kullanabilirsiniz.
  • iPhone 6s
  • iPhone 6s Plus
  • iPhone 7
  • iPhone 7 Plus
  • iPhone SE (2016)
  • iPhone SE (2020)
  • iPhone 8
  • iPhone 8 Plus
  • iPhone X
  • iPhone XR
  • iPhone XS
  • iPhone XS Max
  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11 Pro Max
  • iPhone 11
  • iPad Pro 2020
  • iPad Pro 2018
  • iPad Pro 2017
  • iPad Air 3
  • iPad Air 2
  • iPad mini 5
  • iPad mini 4
  • iPad 5 / 6 / 7
Telefon Üzerinden unc0ver Jailbreak Yükleme Kılavuzu (3.Parti Uygulama Sağlayıcılar Aracılığıyla)

1.Adım:
Safari üzerinden buradan unc0ver jailbreak'ı bulup cihazınıza yükleyin.

2.Adım: Ayarlar-> Genel -> Profil bölümüne gidin . Geliştirici adına dokunun ve sertifikaya güvenin. Bu olmadan iPhone / iPad'inizde Unc0ver jailbreak uygulamasını başlatamazsınız.

3.Adım: Unc0ver'ı açın, Jailbreak düğmesine dokunun ve uygulamanın işini yapmasını bekleyin.Cihazınız birkaç kere yeniden başlayabilir.Eğer cihazınız yeniden başladığında Cydia adlı uygulamayı göremezseniz tekrar uygulamaya girerek jailbreak butonuna tıklayıp bekleyin; bundan sonra ana ekranınızda Cydia simgesini görmeniz gerekir.

Bilgisayar Üzerinden AltSigner Aracılığıyla Jailbreak Yapma

AltSigner nedir?
1590350852435.png

AltSigner, Windows'ta IPA'yı imzalamak için kullanılabilen ücretsiz bir Cydia Impactor alternatif aracıdır. Uygulamanın kullanımı gerçekten kolaydır ve imzalanması için Apple Kimliği, cihaz UDID'si ve bir IPA dosyası gerekir. AltSigner kullanımı için bilgisayarınızda iTunes'un en son sürümü yüklü olması gerekir.

Apple Kimliği'nde İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması açıksa, Apple tarafından sağlanan altı haneli bir doğrulama kodunu da girmeniz gerekir. Ayrıca, yazılım birden fazla Apple hesabını yönetebilir, imzalanan paketlerin son kullanma tarihi hakkında da bilgi verir.

Ücretsiz bir sertifika kullanarak en fazla 3 uygulama yükleyebilirsiniz. İmzaladıktan sonra her 7 günde bir, iPhone'unuzu PC'nize bağlamanız ve imzalama işlemini tekrarlamanız gerek. ReProvision adlı tweak'ı kullanarak bilgisayar ihtiyacını ortadan kaldırabilirsiniz.

1.Adım: AltSigner'ı buradan indirin ve bilgisayarınıza kurun. Ardından unc0ver Jailbreak aracını buradan indirin.

2.Adım: iTunes'un en yeni sürümünü yükleyin.

3.Adım: Cihazınızı bağlayın ve AltSigner'ı açın.

4. Adım: Apple kimliğinizi ve parolanızı girin.

1590351358414.png

5. Adım: Cihazınızı bilgisayara bağladığınızda, programa cihazınızın UDID kodu otomatik olarak gelecektir.

1590351387895.png

6.Adım: İmzalamak istediğiniz unc0ver IPA dosyasını Gözat'ı tıklayarak seçin.

7.Adım: "Start" a tıklayın ve imzalama işleminin tamamlanmasını bekleyin. Bu işlem birkaç dakika sürebilir, lütfen sabırlı olun. Eğer failed olursa birkaç kere daha ''Start''a basıp denemenizi tavsiye derim.

8.Adım: Apple Kimliğinizde İki Faktörlü Kimlik Doğrulama açıksa, ek olarak Apple tarafından sağlanan altı basamaklı bir doğrulama kodunu programa girmeniz gerekir.

1590351737176.png
1590351769385.png

9.Adım: İmzalama işlemi tamamlandıktan sonra, aşağıdaki listede başarıyla imzalanan IPA dosyasını görebilirsiniz.

Ekran Alıntısı2.PNG

10.Adım: Uygulamanın yanındaki klasör ikonuna tıklayıp imzalı IPA dosyasının bulunduğu konuma ulaşabilirsiniz. Genelde imzalı dosya masaüstüne SignedIPA adlı klasöre gelir.

11.Adım: Şimdi 3uTools adlı programı buradan indirin. 3uTools'u jailbreak aracını telefona aktarmak amacıyla kuruyoruz.

12.Adım: Şimdi 3uTools'a girip Info'nun altındaki Apps seçeneğine tıklayın.

Ekran Alıntısı3.PNG

13.Adım: Bu sayfada Import & Install IPA'ya tıklayıp imzaladığımız jailbreak aracını seçelim.

14.Adım: Bu adım başarıyla tamamlandıktan sonra unc0ver jailbreak aracı cihazınıza kurulmuş olacaktır.

15.Adım: Şimdi cihazınız üzerinden Ayarlar-> Genel -> Profil bölümüne gidin . Sertifikaya dokunun ve sertifikaya güvenin. Bu olmadan iPhone / iPad'inizde Unc0ver jailbreak uygulamasını başlatamazsınız.

16.Adım: Artık unc0ver jailbreak uygulamasını açıp cihazınızı jailbreak yapıp Cydia'yı kurabilirsiniz.

1590352717458.png

Ekli dosyalar

Son düzenleme: