Merhaba!

TeknoKalesi Forum'a Hoşgeldiniz! Sitemize üye olarak paylaşımda bulunabilir ve yardım alabilirsiniz.

Şimdi üye ol!

Rehber Odyssey iOS 13 - 13.5 Jailbreak Yapma Kılavuzu [A9 - A13]

mogada

New member
1595791086868.png

Odyssey, Electra Ekibinin en son geliştirdiği jailbreak aracıdır. Jailbreak aracı, iOS 13.0-13.5 işletim sistemini çalıştıran Apple cihazları için yapılmıştır.

Özellikleri
  • Odyssey jailbreak, unc0ver'ın aksine Ian Beer'ın çalışmasına dayanan bir exploit'e dayanır.
  • Neredeyse tamamen Swift programlama dili kullanılarak tasarlanan ilk jailbreak.
  • Odyssey jailbreak varsayılan olarak Sileo paket yöneticisine sahiptir.
  • Odyssey, Procursus bootstrap ve libhooker adı verilen , hız ve performans göz önünde bulundurularak tasarlanan devrim niteliğinde yeni bir tweak enjeksiyon sistemi ile birlikte geliyor.
  • Kullanıcılar istedikleri paket yöneticisini kurabilir. Varsayılan yükleyiciyi beğenmezseniz, Zebra, Installer veya Cydia paket yöneticisini yükleyebilirsiniz
  • Odyssey ayrıca kullanıcılara daha hızlı ve daha kararlı bir deneyim sunar.
NOT
  • Bu proje, birkaç ay önce vefat eden s0uthwes'e bir övgü olarak tamamen açık kaynaklıdır.
Desteklenen Cihazlar
iPhone

• iPhone XS
  • iPhone XS Max
  • iPhone XR
  • iPhone 11
  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11 Pro Max
  • iPhone 6S
  • iPhone 6S Plus
  • iPhone SE
  • iPhone SE (2.Nesil)
  • iPhone 7/7 Plus
  • iPhone 8/8 Plus
  • iPhone X
iPad
  • iPad Mini (5.Nesil)
  • iPad Air (3.Nesil)
  • iPad Pro (10.5 inç)
  • iPad Pro (11 inç)
  • iPad Pro (12.9 inç) (2. ve 3. Nesil)
  • iPad (10.2 inç)
  • iPad Mini 2
  • iPad Mini 3
  • iPad Mini 4
  • iPad Pro (1. Nesil)
  • iPad Air (2. Nesil)
  • iPad (5. ve 6. Nesil)
iPod
  • iPod Touch (7. Nesil)
Desteklenen Sürümler
  • 13.0
  • 13.1
  • 13.1.1
  • 13.1.2
  • 13.1.3
  • 13.2
  • 13.2.1
  • 13.2.2
  • 13.2.3
  • 13.3
  • 13.3.1
  • 13.4
  • 13.4.1
  • 13.5
1.Yöntem - Telefon Üzerinden Odyssey Jailbreak Yükleme Kılavuzu (3.Parti Uygulama Sağlayıcılar Aracılığıyla)

Not:Bu yöntem her zaman geçerli olmayabilir. Çünkü 3.Parti sağlayacılarının bazen imzası iptal olur onun için bu yöntem ile her zaman jailbreak uygulamasını yükleyemezsiniz.

1.Adım:
Safari üzerinden buradan Odyssey jailbreak'ı bulup cihazınıza yükleyin.

2.Adım: Ayarlar-> Genel -> Profil bölümüne gidin . Geliştirici adına dokunun ve sertifikaya güvenin. Bu olmadan iPhone / iPad'inizde Odyssey jailbreak uygulamasını başlatamazsınız.

3.Adım: Odyssey'i açın, Jailbreak düğmesine dokunun ve uygulamanın işini yapmasını bekleyin.

2.Yöntem - Telefon Üzerinden Odyssey Jailbreak Yükleme Kılavuzu (AppCake Aracılığıyla)

Not:Bu yöntem her zaman geçerli olmayabilir. Çünkü 3.Parti sağlayacılarının bazen imzası iptal olur onun için bu yöntem ile her zaman jailbreak uygulamasını yükleyemezsiniz.

1.Adım:
İlk başta, Safari Tarayıcı'yı kullanarak bu bağlantıya gidin ve INSTALL düğmesine basın.

IMG_0964.PNG

2.Adım: Açılır pencere görüntülendiğinde, onay için tekrar Yükle tuşuna basın.

IMG_0965.png

3.Adım: Birkaç dakika içinde, cihazınıza AppCake yüklenecektir.

1582307176397.png

4.Adım: Ayarlar> Genel> Profiller> AppCake ile ilgili sertifikaya güven seçeneğine tıklayın.

IMG_0967.PNG

5.Adım: Artık AppCake'i cihazınızda açabilirsiniz, ancak yine de doğrulamanız gerekir. Verify düğmesine basın.

IMG_0968.PNG

6.Adım: Safari Tarayıcısına yönlendirileceksiniz. Yapılandırma profili için İzin Ver'e basın.

IMG_0969.PNG

7.Adım: Profil cihazınıza indirilecek.

IMG_0970.png

8.Adım: Ardından yine Ayarlar> Genel> Profiller> İndirilen Profil'e gidin.

9.Adım: AppCake Yapılandırma profili için Yükle düğmesine basın.

10.Adım: Ardından varsa kilit ekranı şifrenizi girin.

11.Adım: Tamamlandığında, açılır pencere de Open'a basın.

IMG_0972.PNG

12.Adım: AppCake uygulaması açılacaktır.

13.Adım: AppCake uygulamasından çıkıp Odyssey Jailbreak aracını Safari aracılığıyla buradan indirin.

14.Adım: Uygulama cihazınıza indikten sonra Dosyalar uygulamasından İndirilenler'e girin.

IMG_0976.PNG

15.Adım: İndirdiğiniz Odyssey jailbreak aracınınüzerine basılı tutun. Ardından Yukarıdan Paylaş'a tıklayıp Daha Fazla'ya dokunun.

IMG_0977.PNG

16.Adım: Sonra AppCake'e kopyala'ya tıklayın.

IMG_0977.png

17.Adım: Evet'e tıklayıp devam edin.

Ekran Alıntısı.PNG

18.Adım:
Ardından İndirilenler'e gireceksiniz. Oradan indirdiğiniz Odyssey jailbreak uygulamasına tıklayın.

IMG_0980.PNG

19.Adım: Install'e tıklayın. Ardından tekrar Yükle'ye tıklayın. Son olarak ana ekrana Odyssey jailbreak aracı gelmiş olacaktır.

IMG_0981.png

3.Yöntem - Bilgisayar Üzerinden AltSigner Aracılığıyla Odyssey Jailbreak Yapma

1.Adım:
AltSigner'ı buradan indirin ve bilgisayarınıza kurun. Ardından Odyssey Jailbreak aracını buradan indirin.

2.Adım: iTunes'un en yeni sürümünü yükleyin.

3.Adım: Cihazınızı bağlayın ve AltSigner'ı açın.

4. Adım: Apple kimliğinizi ve parolanızı girin.

1590351358414.png

5. Adım: Cihazınızı bilgisayara bağladığınızda, programa cihazınızın UDID kodu otomatik olarak gelecektir.

1590351387895.png

6.Adım: İmzalamak istediğiniz Odyssey IPA dosyasını Gözat'ı tıklayarak seçin.

7.Adım: "Start" a tıklayın ve imzalama işleminin tamamlanmasını bekleyin. Bu işlem birkaç dakika sürebilir, lütfen sabırlı olun. Eğer failed olursa birkaç kere daha ''Start''a basıp denemenizi tavsiye derim.

8.Adım: Apple Kimliğinizde İki Faktörlü Kimlik Doğrulama açıksa, ek olarak Apple tarafından sağlanan altı basamaklı bir doğrulama kodunu programa girmeniz gerekir.

1590351737176.png

1590351769385.png

9.Adım: İmzalama işlemi tamamlandıktan sonra, aşağıdaki listede başarıyla imzalanan IPA dosyasını görebilirsiniz.

Ekran Alıntısı2.PNG

10.Adım: Operation yazan yazının altında Install'e tıklayıp imzaladığımız IPA dosyasını cihazınıza aktarın.
Ekran Alıntısı.PNG

11.Adım: Bu adım başarıyla tamamlandıktan sonra Odyssey jailbreak aracı cihazınıza kurulmuş olacaktır.

12.Adım: Şimdi cihazınız üzerinden Ayarlar-> Genel -> Profil bölümüne gidin . Sertifikaya dokunun ve sertifikaya güvenin. Bu olmadan iPhone / iPad'inizde Odyssey jailbreak uygulamasını başlatamazsınız.

13.Adım: Artık Odyssey jailbreak uygulamasını açıp cihazınızı jailbreak yapıp Sileo paket yöneticisini kurabilirsiniz.

4.Yöntem - Bilgisayar Üzerinden Altstore Aracılığıyla Odyssey Jailbreak Yapma

1.Adım:
iTunes uygulamasının en güncel sürümünü resmi Apple web sitesinden PC'nize indirin ve yükleyin.

2.Adım: Resmi Apple web sitesinden iCloud'u yükleyin. Ardından, uygulamayı açarak Apple kimliğiniz ve şifrenizle iCloud'a giriş yapın.

3.Adım: Bilgisayarınıza AltStore adlı uygulamayı buradan indirin.

4.Adım: Web sitesi üzerinden indirğiniz AltStore zip dosyasını açın ve içindeki dosyaları (AltInstaller ve Setup) masaüstünüzdeki AltStore adlı bir klasör açıp içine atın.

5.Adım: Şimdi oluşturduğunuz klasördeki setup.exe dosyasını çalıştırıp bilgisayarınıza kurun.

6.Adım: Kurulum tamamlandıktan sonra uygulamanın konumuna gidin - C: \ Program Files (x86) \ AltServer. Bu varsayılan kurulum dizinidir.

7.Adım: AltServer'a
sağ tıklayın ve Yönetici Olarak Çalıştır'a tıklayın.

8.Adım: iPhone, iPad veya iPod'unuzu bilgisayarınıza bağlayın.

1595793659655.png

9.Adım: Şimdi görev çubuğundan AltServer'ı açın, ardından Install AltStore'u seçin ve açılır menüden cihazınıza tıklayın.

1595793688701.png

10.Adım: Cihazınıza AltStore'u yüklemek için apple kimliğinizi girin.

11.Adım: Eğer cihazınızda iki faktörlü kimlik doğrulaması açıksa cihazınıza gönderilen iki faktörlü kimlik doğrulama kodunu girin ve Sumbit'e tıklayın . Kurulumun tamamlanmasını bekleyin.

1595793718924.png

12.Adım: Uygulama şimdi ana ekranınızda görünmelidir. Açmadan önce Ayarlar> Genel> Cihaz Yönetimi'ne gidin ve Apple Kimliğinize dokunun.

13.Adım: AltStore uygulamasını yetkilendirmek için Güven'e dokunun.

Cihazınıza Odyssey Jailbreak Aracını Kurma Adımları

14.Adım:
Safari'yi açın ve en son Odyssey.IPA dosyasını buradan indirin.

15.Adım: IPA dosyasını indirdikten sonra Safari'nin yerleşik indirme yöneticisinden seçin.

1595793791159.png

16.Adım: Ekranın sağ üst köşesindeki “Birlikte aç” simgesine dokunun.

1595793863371.png

17.Adım: IPA dosyasını AltStore'dan açabilmek için AltStore'a Kopyala öğesine dokunun . Ekranda “AltStore'a Kopyala” görünmüyorsa, Daha fazlaya dokunun, aşağı kaydırın ve AltStore'a Kopyala öğesini seçin.

1595793894638.png

18.Adım: AltStore jailbreak uygulamasını yükledikten sonra, ana ekranınıza geri dönün ve jailbreak aracını çalıştırın.

1595793939251.png

19.Adım: Jailbreak işlemini başlatmak için Jailbreak'e dokunun . Enable Tweaks seçeneğinin etkinleştirildiğinden emin olun

20.Adım: Son olarak cihazınıza Sileo yüklenmiş olacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi: