Merhaba!

TeknoKalesi Forum'a Hoşgeldiniz! Sitemize üye olarak paylaşımda bulunabilir ve yardım alabilirsiniz.

Şimdi üye ol!

Rehber Linux üzerinde Project Sandcastle ile iPhone'a Android 10 Yükleme Kılavuzu

blackonder

Administrator
Yönetici
Sandcastle Projesi, büyük bir çabanın sonucunda Corellium adlı bir ekip tarafından gerçekleştirildi. Ekip, Android işletim sistemini ilk çıkan iPhone'a getirmeyi içeren önceki çalışmaları ile tanınıyor. Şu an için Android 10 sadece iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPod Touch 7 cihazlarına yüklenebiliyor. İlerleyen zamanlarda Checkra1n Jailbreak destekleyen bütün cihazlara geleceği belirtiliyor.

Şu anda desteklenen cihazlarda Android, işlemciyi, USB bağlantı noktasını, NAND belleği, ekranı, ekranın çoklu dokunma özellikleri, Wi-Fi ve diğer birçok bileşeni çalıştırabiliyor. Ancak şebeke, bluetooth, hoparlör ve grafik yongası şu anda çalışmıyor. Project Sandcastle ayrıca GMS (Google Mobile Services) dahil edilmiş bir Android yapısını şu an için desteklemiyor. Bu nedenle Play Store gibi herhangi bir Google uygulamasına erişemezsiniz.

Şu anda iPhone'da Android ile pek bir şey yapamasanız bile, Android'in iPhone'da çalışıyor olması geleceğe umut veriyor. Project Sandcastle'ın arkasındaki ekip hızlı bir şekilde büyümeye devam ederse ve telefonların tüm işlevlerini etkinleştirmeyi başarırsa, iOS cihazlar alternatif olarak Android kullanabilir.

Şu an için iPhone / iPod'da Android işletim sisteminde çalışan özellikler aşağıda belirtilmiştir.
1583567527064.png

Yüklemeden Önce

- libusb-1.0-0-dev, gcc, make, git ve checkra1n bilgisayarınızda kurulu olması gerek.

Apple Cihazınıza Android 10 Yükleme Adımları

1-)
Bilgisayarınızdan Terminal'i açın ve ardından aşağıda yazanları sırasıyla girin.

git clone https://github.com/corellium/projectsandcastle

cd projectsandcastle/loader

2-) PC'nize Project Sandcastle Android Sürümünü buradan indirin ve içeriği ProjectSandcastle Loader klasörüne çıkarın.

3-) Şimdi 'isetup' dosyasını cihazınıza aktarmanız gerekiyor.

Dosyayı iPhone'unuza safari üzerinden buradan indirin.Dosyalar uygulamasına girerek Paylaş'a tıklayıp Filza'ya kopyala'ya tıklayın. Ardından dosyayı Filza üzerinden / tmp dizinine koyun. (iSetup dosyasını direkt cihaz üzerinden indirebilmek için Project Sandcastle .zip dosyasından Yandex Disk'e yükledim.)

4-) Şimdi isetup dosyasının iznini değiştirmeliyiz. Cihazınıza Cydia'dan Mterminal uygulamasını indirip açın ve ardından aşağıdaki komutu girin

su chmod 755 /tmp/isetup && /tmp/isetup

5-) Bilgisayar üzerinden terminale bu komutu girin.

sudo make && make install

Eğer bilgisayar libusb hataları verirse aşağıdaki komutları sırasıyla girin.

gcc load-linux.c -o load-linux -lusb-1.0

chmod +x load-linux

6-) Android'i başlatmak için iPhone'umuzu pongoOS ile başlatmamız gerekiyor. Bilgisayarınızdan başka bir terminal açın ve şunu girin:

sudo checkra1n -cp

7-) PongoOS başarılı bir şekilde önyükleme yaptıktan sonra, önceki terminale geçin ve şunu girin:

sudo ./load-linux Android.lzma dtbpack

8- ) Son olarak Android 10 cihazınızda başlamalıdır.

Son düzenleme: