Merhaba!

TeknoKalesi Forum'a Hoşgeldiniz! Sitemize üye olarak paylaşımda bulunabilir ve yardım alabilirsiniz.

Şimdi üye ol!

Rehber Jailbreak Yapmadan UTM Uygulaması Aracılığıyla Windows 7 / 10 Yükleme Rehberi

blackonder

Administrator
Yönetici
1.Adım: Windows için AltServer'ı indirin ve uygulamayı bilgisayarınıza yükleyin.

2.Adım: iTunes ile iCloud'un en yeni sürümünü yükleyin. (iTunes kesinlikle Apple'ın sitesinden indirilmelidir. Microsoft mağazasında bulunan iTunes sürümünü indirmeyiniz aksi takdirde çalışmayacaktır.)

- Alternatif iTunes İndirme Linkleri
3.Adım: Windows için AltServerPatcher'ı indirin.

4.Adım:
İlk olarak bilgisayarınıza hfs programını buradan indirin.
UTM uygulamasını bu adresten indirin.
Ardından indirdiğiniz Hfs adlı programı açın ve UTM uygulamasını bu programa sürükleyin.
Hfs uygulamasında herhangi bir boşluğa tıkladıktan sonra Open in browser'a tıklayın.
Açılan sayfada UTM.ipa dosyasına sağ tıklayıp ardından bağlantı adresini kopyalaya tıklayın.
Ekran Alıntısı.PNG

5.Adım: AltServerPatcher.exe uygulamasını açın.

6.Adım: Uygulama üzerinden Utility to install'a tıklayın. Ardından Custom iPa Link'e tıklayıp yukarıda kopyaladığınız bağlantı adresini girin. Patch!'a tıklayın.
1579639078454.png

7.Adım: Ekrana uygulamanın yamalandığına dair bir uyarı gelecektir. Tamam'a tıklayın.

8.Adım: Bilgisayara kurduğunuz AltServer uygulamasını çalıştırın. (Uygulamayı masaüstünde göremezseniz Başlat'a tıklayıp arama yerine AltServer yazınca bulabilirsiniz.)

9.Adım: Uygulama çalışınca sistem saatinin yanında gözükür. Alttaki resimde kare şeklinde olan ikon uygulamaya aittir.

1579640327158.png

10.Adım: Şimdi Apple cihazımızı bilgisayara bağlayalım,sistem saatinin yanında bulunan kare şeklindeki uygulamanın ikonunun üzerine tıklayın, açılan pencerede Install AltStore sekmesinin yanında cihazınızın adı görünecektir, cihazınızı buradan seçin.

1579640460220.png

11.Adım: Açılan pencere de Apple Kimliğinizi ve şifrenizi girin. Ardından Install butonuna tıklayın.

1579640813178.png

12.Adım: Apple Kimliğinizi ve şifrenizi girdikten sonra aşağıdaki gibi bir uyarı gelirse ''Tamam'' tıklayıp devam edin.

anlatim6.png

13.Adım: Şimdi UTM uygulaması yüklenmeye başlayacaktır. Masaüstü'nün sağ alt köşesine Installing AltStore to .... gibi bir uyarı gelecektir, yaklaşık iki dakika sonra kurulum tamamlanacaktır. Uygulama simgesi cihazınızda gözükene kadar lütfen bekleyin.

14.Adım: Uygulama yüklendikten sonra Ayarlar->Genel->Profiller bölümünden Apple kimliğinizin olduğu e-posta'ya tıklayın, ve uygulamayı doğrulayın.

15.Adım: Şimdi cihazınıza yüklediğiniz UTM uygulamasını açabilirsiniz.

UTM Uygulamasını cihazınıza yükledikten sonra Windows 7 kurulumunu burayı takip ederek gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şeklilde kılavuz Windows 10 kurulumu için de geçerlidir.

Windows işletim sistemini kurduktan sonra WiFi ayarlarını yapılandırmak için bu kılavuzu takip edebilirsiniz.

Son düzenleme: