Haber iPhone 12 Serisinde Kullanılacak Olan RAM Bileşeni Sızdırıldı!

Admin

Moderator
Yönetici
Ekran Alıntısı.PNG

iPhone 12 lansmanına doğru yaklaştıkça yeni ayrıntılar ortaya çıkıyor. Bu kez de Twitter'da A14 Chip'i olduğu iddia edilen bileşeni resmi sızdırıldı.

Sızan resimler, SoC'nin üzerine yerleştirilen A14 işlemcinin RAM bileşenini gösteriyor. RAM hakkında bazı ek bilgiler umuyorduk; ancak, resimlerden pek fazla bir şey ortaya çıkmıyor.


Gördüğünüz üzere, sızan RAM bileşeni 2016 olarak numaralandırılmış. Bu sayı, çipin 2020'nin 16. haftasında üretildiği anlamına geliyor. Başka bir deyişle, bu yıl Nisan ayında çipin üretildiği anlaşılıyor.

Apple'ın bu yıl dört farklı iPhone 12 modelini piyasaya sürmesi bekleniyor . Bu modellerin 5,4 inç ekranlı (4 GB RAM'li), 6,1 inç ekranlı iki farklı model ve 6,7 inç ekranlı (6 GB RAM'li) bir iPhone olması bekleniyor. Yakında çıkacak olan iPhone 12 serisi, daha hızlı ve daha güç dostu olan A14 yongasıyla güçlendirilecek. Ayrıca, 5nm olacak A14 yongası, AR ve AI görevlerini çok daha hızlı gerçekleştirmek için Neural Engine'den faydalanacak.

Kameranın olarak, 5.4 inç iPhone 12 ve 6.1 inç iPhone 12'nin iki kameraya sahip olması beklenirken, iPhone 12 Pro (6.1 inç ve 6.7 inç) serisinin , Lidar tarayıcısının yanında üçlü bir arka kamera ünitesi ile gelecek. Buna ek olarak, tüm cihazlar 5G'yi destekleyecek ve OLED ekrana sahip olacak.
 
Üst