Merhaba!

TeknoKalesi Forum'a Hoşgeldiniz! Sitemize üye olarak paylaşımda bulunabilir ve yardım alabilirsiniz.

Şimdi üye ol!

Haber iPhone 12 Kutusundan Şarj Cihazı ve Kulaklık Çıkmayabilir!

blackonder

Administrator
Yönetici
Apple'ın mevcut akıllı telefonları olan iPhone 11 , iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max bir şarj cihazı, lightning kablo ve EarPods ile birlikte geliyor. Ancak TrendForce'un yeni bir raporuna göre yeni iPhone 12 serisi bir şarj cihazı ve EarPods birlikte gelmeyebilir.

Şu ana kadar gelen sızıntılara göre iPhone 12 serisinin 5G desteği ile gelmesi bekleniyor ve bu bağlantı özelliğinin dahil edilmesinin akıllı telefonların üretim maliyetini önemli ölçüde artırdığı söyleniyor. Raporlar, üretim maliyetindeki artışa rağmen, Apple'ın iPhone 12 serisini öncekilerle aynı fiyata satmayı planladığını gösteriyor.

1598730637114.png

Cupertino merkezli teknoloji devi, daha az karla yetinmek istemiyor ve üretim maliyetindeki artışla bile karı aynı tutmak için bir çözüm buldu. Ve bu çözüm, kutuda bir şarj cihazı ve EarPods sunmamaktır. Bunu ilk kez duymuyoruz.

Apple, şarj cihazını ve kulaklıkları çıkarma kararını çevresel faydalar göstererek muhtemelen haklı çıkaracaktır, çünkü şarj cihazının ve kulaklıkların kutuda bulunmaması daha küçük bir ambalaj olacağı anlamına gelecektir ve bu da daha az israfa neden olacaktır.

Aynı kar marjını korumak, Apple'ın bu karardan elde edeceği tek avantaj değil. iPhone 12 modelleri EarPods ile gelmeyeceği için insanlar AirPods satın almaya zorlanacak, bu da Apple'ın gelirlerini ve karlarını daha da artıracak. Söylentilere göre Apple, iPhone 12 ile birlikte ayrı olarak satılacak olan 20W'lık bir şarj cihazı da piyasaya sürecek. Bir söylentiye göre de AirPods, iPhone 12 modelleri ile birlikte indirimli satışa sunulacak.