Merhaba!

TeknoKalesi Forum'a Hoşgeldiniz! Sitemize üye olarak paylaşımda bulunabilir ve yardım alabilirsiniz.

Şimdi üye ol!

Haber iPadOS 14 Tanıtıldı! İşte Gelen Yenilikler

blackonder

Administrator
Yönetici
Katılım
29 Kas 2019
Mesajlar
219
1592858038112.png

Apple'ın bugün WWDC etkinliği sırasında, iPad'ler için iPadOS'un yeni bir sürümünü tanıttı. iPadOS 14 çeşitli yeni özellikler ve performans iyileştirmeleri getiriyor.

Apple, şimdi sadece iPad'in büyük ekranı için tasarlanmış 1 milyondan fazla uygulama olduğunu duyurdu. iPadOS 14 ile bu uygulamalar daha da iyi hale gelecek. Apple ayrıca varsayılan web tarayıcınızı ve e-posta uygulamalarınızı değiştirmenize izin veriyor.

Yenilenmiş Ana Ekran!
Muhtemelen en büyük yeni iOS 14 özelliği widget'lardır ve bu da iPadOS'a geliyor. Bunların daha büyük iPad ekranlarında daha da kullanışlı olması mümkündür.
1592858930019.png

Widget'lar, bir uygulamanın işlevselliğinin küçük görüntülerini ana ekranınıza getirmenize olanak tanır - Örneğin Spotify müziğiniz için bir müzik denetleyicisi eklenebilir.

Kenar Çubuğu Uygulamaların İçinde Daha Hızlı Gezinme Sağlar!
1592858191520.png

Kenar çubuğu, tüm uygulamalar için harika bir yeni tasarım ekidir. iPadOS 14 ile herhangi bir uygulamada uygulanabilir. Apple, Fotoğraflar, Apple Music ve diğer tüm stok uygulamalarına Kenar Çubuğunu ekledi. Kenar Çubuğunu kullanarak dosyaları sürükleyip bırakabilir ve kolayca gezinebilirsiniz. Daha birçok geliştiricinin uygulamalarına Kenar Çubuğu eklemesi bekleniyor.

Evrensel Arama!
1592858314231.png

Apple ayrıca iPadOS 14 ile evrensel aramayı geliştiriyor. iPad'inizde yüklü olan tüm uygulamalardan bir şeyler arayabilir ve ilgili bilgileri bulabilirsiniz. Uygulamaları bulmak ve başlatmak, kişileri, belgeleri bulmak ve uygulamalarda arama yapmak için kullanılabilir. Yeni Evrensel Arama özelliği artık macOS'un Spotlight özelliğine yaklaşıyor.

Daha Küçük Çağrı Ekranı!
1592858521212.png

iPadOS 14 ayrıca aramalar için daha küçük ve daha kompakt bir ekran getiriyor. iPad'inizden her çağrı aldığınızda, daha küçük bir bildirim gösterir ve tüm ekranı kaplamaz.

Apple Müzik'te Yenilenen Şimdi Yürütülüyor Ekranı!
1592859004038.png

Apple Music yepyeni bir tam ekran Şimdi Yürütülüyor ekranına sahip. Büyük bir albüm resmi, daha büyük canlı şarkı sözleri, oynatma kontrolleri ve daha fazlasını gösterir.

Yenilenen Apple Pencil Özellikleri!
Ekran Alıntısı.PNG

Apple, iPad için Apple Pencil'a giderek daha fazla odaklandığından, kalem için daha fazla özellik ekliyor. Apple Pencil artık iPadOS 14'teki herhangi bir metin alanında el yazısı tanıma özelliğini kullanarak metin girmek için kullanılabilir. Yeni özelliğe Apple Scribble adı verilir ve şu anda Çince ve İngilizce desteklenmektedir. Buna ek olarak, Apple Pencil'ınızla bir şekil çizdiğinizde, sistem onu tanır ve onu "geometrik olarak mükemmel" yapar.

Yeniden Tasarlanan Siri!
Ekran Alıntısı.PNG

Siri, iPadOS 14 ile de yeni bir tasarım alıyor.
 
Üst