Haber iOS 14, iPhone'lar için Yeniden Tasarlanan Bir Test Modunu Getiriyor!

Admin

Moderator
Yönetici
Apple, WWDC 2020 etkinliğinde iOS 14'ü tanıttı. Ana ekrandaki widget'lar, Uygulama Kütüphanesi ve iPhone'lar için Resim İçinde Resim modunun yanı sıra şirket Test Modunu'da yeniden tasarladı.

Cupertino devi, Test Modu kullanıcı arayüzünü yeniden tasarlamış gibi görünüyor. Yeni kullanıcı arayüzü bir bakışta daha fazla bilgi görüntüler ve LTE Şebeke Servisi Bilgisi, Cihaz Bilgisi ve GSM, UMTS ve LTE işlevselliği dökümü hakkındaki bilgilerin telefonda görüntülendiği yeni bir bölüme sahip.

Test Modu, hücresel operatörler ve mühendisler için tasarlanmıştır, böylece bir iPhone'da bir sorun olup olmadığını öğrenebilirler.

1595886017921.png


Telefon uygulamasında arama bölümünde * 3001 # 12345 # * numarasını tuşlayarak iPhone'unuzdaki Test Moduna erişebilirsiniz.

Test Modu, iPhone'unuzdaki hücresel sinyal gücünü ölçmek için kullanılabilir. Moda girdikten sonra, iki sayı gösteren ' Servicing Cell Maes ' üzerine dokunabilirsiniz: rsrp0 ve rsrp1 olarak belirtilen sayılar -50 ila -130 arasında değişir. Bu sayılar her zaman negatiftir ve negatif sayı ne kadar düşük olursa, telefonunuzun aldığı sinyal o kadar iyi olur.
 
Üst