Merhaba!

TeknoKalesi Forum'a Hoşgeldiniz! Sitemize üye olarak paylaşımda bulunabilir ve yardım alabilirsiniz.

Şimdi üye ol!

Haber iOS 13.5 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler!

blackonder

Administrator
Yönetici
Katılım
29 Kas 2019
Mesajlar
219
Apple, önümüzdeki ay WWDC 2020'de iOS 14'ü duyurmadan önce işletim sisteminin son büyük ana sürümü olan iOS 13.5'i yayınladı. iOS 13.5, COVID-19 salgınında yardımcı olabilecek bir dizi iyileştirmelerle geliyor.

Maske takarken daha hızlı kilit açma!
1590087308695.png

iOS 13.5 güncellemesi ile maske takarken bir iPhone'un kilidini kolayca açmanızı sağlayan bir özellik ekliyor. Güncelleştirme, kullanıcının bir yüz maskesi taktığı tespit edilirse cihaz direkt parola giriş ekranına geçer ve telefonunuzu daha hızlı açmanızı sağlar. Bu güncelleme, özellikle sağlık sektöründe yer alan kullanıcılar için kesinlikle önemli bir güncelleştirme olacaktır.

Maruz Kalma Bildirimi!
Apple ve Google'ın ortak yaptığı COVID-19 kişi izleme ve maruz kalma bildirim programını duymuş olabilirsiniz . İki şirket, iOS ve Android cihazların sessiz ve güvenli bir şekilde iletişim kurmasını sağlayacak bir sistem oluşturmak için bir araya geldi. Telefonunuzda sağlık uygulamasının yüklü olması durumunda, Bluetooth LE teknolojisiyle birlikte birbirlerine yakın olan telefonlar, etkileşime geçiyor. Bu kişilerden herhangi biri COVID-19 hastalığına yakalanırsa, enfekte olan kişinin telefonunda kaydedilen bilgiler sunucuya yükleniyor ve bu kişinin temasta bulunduğu herkese mesaj gönderiliyor.

Grup FaceTime'da Otomatik Yakınlaştırmayı Devre Dışı Bırakma!
COVID-19 salgını, görüntülü arama hizmetlerinin kullanımında da artışa neden olmuştur. Apple, FaceTime üzerinde konuşan kişinin görüntüsünü otomatik olarak öne çıkaran özelliği devre dışı bırakmak için yeni bir seçenek getirdi.

Apple Müzik Şarkılarını Facebook ve Instagram Hikayelerinde Paylaşın!


Güvenlik düzeltmeleri ve daha fazlası
Güncelleme ayrıca iPhone ve iPad'deki Mail uygulamasını etkileyen iki güvenlik sorununu da düzeltiyor. Buna ek olarak, bazı web sitelerinden akış videosu oynatmaya çalışırken kullanıcıların siyah bir ekran görebileceği bir sorunu düzeltir.

iOS 13.5 Güncellemesi Üzerindeki Görüşlerim

Bağlantı

  • Pil ömrü şu anda sabit.
  • Wi-Fi bağlantısı şu anda hızlı ve güvenilir.
  • Bluetooth normal çalışıyor.
  • GPS ve hücresel veriler kararlı.
Uygulamalar
  • Netflix, Dark Sky, Twitter, Slack, Asana, Gmail, Chrome ve Spotify gibi üçüncü taraf uygulamaların hepsi şu anda kararlı.
  • Safari, Podcast'ler ve Takvim gibi birinci taraf uygulamalar da şu anda iyi çalışıyor.
Hız
  • iOS 13.5 şu anda iOS 13.4.1 kadar hızlı.
 
Üst