Merhaba!

TeknoKalesi Forum'a Hoşgeldiniz! Sitemize üye olarak paylaşımda bulunabilir ve yardım alabilirsiniz.

Şimdi üye ol!

Haber iOS 13.4 Güncellemesi ile Gelen Özellikler!

blackonder

Administrator
Yönetici
Katılım
29 Kas 2019
Mesajlar
219
Apple bu hafta iOS 13.4 ve iPadOS 13.4 güncellemesini yayınladı. iOS 13.4 bir dizi önemli yeni özellik ile birlikte gelir, mevcut olan özellikleri geliştirir ve aynı zamanda bazı hataları giderir. İşte iOS 13.4 güncellemesi hakkında bilmeniz gereken her şey!

Apple'ın Haziran ayında yapılacak olan WWDC 2020'de iOS 14'ü tanıtacağı için muhtemelen bu sürüm iOS 13'ün son ana sürümü oalcak.

Fare ve TrackPad Desteği!
1585406986227.png

Apple iPadOS 13.4 güncellemesi ile birlikte, iPad modellerine gelişmiş fare ve trackpad desteği ekledi. Apple'ın Trackpad ile Magic Keybooard'ı dahil olmak üzere iPad'inizle diğer markalara ait fareleri ve trackpadleri de kullanabilirsiniz. Buna kablosuz Bluetooth fareleri de dahildir.

iOS Cihazlar için İnternet Recovery!
1585407742409.png

Eskiden iPhone'unuzda yazılım sorunlarıyla karşılaşırsanız, sorunları gidermek ve yazılımı sıfırdan kurmak için bir bilgisayara bağlanmanız gerekiyordu. Bunu yapmak için iPhone'unuzu Kurtarma Moduna getirmeniz ardından iOS'u iTunes veya Finder aracılığıyla geri yüklemeniz gerekiyordu.

iOS 13.4 ile artık bir bilgisayara erişimi olmayan kullanıcılar için, işletim sistemini özel bir modda başlatıp doğrudan Apple'ın sunucularından yazılımı indirip yeniden yükleyen bir özellik geliyor.

macOS'taki İnternet recovery işlemine benzer şekilde çalışacak gibi görünüyor .Bu durumda, yazılımı iPhone'unuza yeniden yüklemek için ihtiyacınız olan tek şey bir Wi-Fi bağlantısıdır.

Evrensel Uygulama Satın Alma Desteği!
1585409199528.png

Apple'ın Mac Catalyst yazılımının piyasaya sürülmesiyle, geliştiricilerin iPad uygulamalarını Mac'e taşıması kolaylaştı. Sonuç olarak, her iki platformda da birçok benzer uygulama göreceğiz. Bu nedenle iOS 13.4, geliştiricilerin iOS ve macOS uygulamaları için ortak satın almalara izin vermesini mümkün kılıyor. Yani herhangi bir uygulamayı satın aldığınızda uygulamanın her iki sürümünü de alacağınız anlamına geliyor.


iCloud Klasör Paylaşımı
1585408486621.png

Apple nihayet iCloud Klasör Paylaşımı desteğini ekliyor. Bu özellik başlangıçta iOS 13'ün bir parçası olarak duyuruldu ve ilk beta derlemenin bir parçasıydı, ancak çeşitli sorunlar nedeniyle Apple özelliği geri çekmek zorunda kaldı. İOS 13.4 ile Apple, Dosyalar uygulamasından iCloud Drive'ı kullanarak klasör paylaşma özelliğini ekledi.

Yepyeni Memoji çıkartmaları!
1585408589822.png

İOS 13 ile, iPhone'unuzda Face ID sensörü olmasa bile insanlara Memoji çıkartmaları gönderebilirsiniz. İOS 13.4 ile, Apple dokuz yeni çıkartma ekledi.

Eski iPhone Modellerinde Kontrol Merkezi'ne Durum Çubuğu Eklendi!
1585408777006.png

Eski iPhone'lara sahip kullanıcılar, Kontrol Merkezi'ni açtıklarında herhangi bir durum çubuğu simgesi göremediklerini fark etmiş olabilirler. iOS 13.4 ile birlikte kontrol merkezine durum çubuğu eklendi.

Varsayılan olarak, iPhone'unuz bir masada ön yüzü aşağı dönükse “Hey Siri” etkinleşmez. Çoğunlukla, kişisel asistanın toplantılarda veya istemediğiniz zamanlarda yanlışlıkla etkinleştirilmesini önlemek için yararlı bir özelliktir.

Şimdi Erişilebilirlik Ayarlarında Her Zaman Açık özelliğini etkinleştirerek her durumda kullanabilirsiniz. Düşük Güç Modundayken bile “Hey Siri” yi çalışır.

iOS 13.4'te Siri'ye gelen başka bir özellik ise, bir komutla Ana ekrana dönme yeteneğidir. Geçerli uygulamanızdan çıkmak ve Ana Sayfa'ya gitmek için “Hey Siri, Ana ekrana gidin” deyin.

Geliştirilmiş CarPlay Desteği!
1585409262456.png

iOS 13.4, CarPlay üçüncü taraf navigasyon uygulamaları artık desteklenmektedir. Waze, Google Maps veya Citymapper gibi hizmetleri kullanabilirsiniz.

Yeni VPN Animasyonu!
VPN devre dışı bırakıldığında artık durum çubuğunda sizi doğrudan bilgilendirecektir.
 
Son düzenleme:
Üst