Merhaba!

TeknoKalesi Forum'a Hoşgeldiniz! Sitemize üye olarak paylaşımda bulunabilir ve yardım alabilirsiniz.

Şimdi üye ol!

Rehber Chimera Jailbreak iOS 12.0 - 12.4 [A12 cihazlar için iOS 12.0-12.1.2]

blackonder

Administrator
Yönetici
1575661009914.png

Uyumlu cihazlar
Chimera aşağıdaki cihazları desteklemektedir:
  • iPhone 5s
  • iPhone 6
  • iPhone 6 Plus
  • iPhone 6s
  • iPhone 6s Plus
  • iPhone 7
  • iPhone 7 Plus
  • iPhone SE
  • iPhone 8
  • iPhone 8 Plus
  • iPhone X
  • iPhone XS (iOS 12- 12.1.2)
  • iPhone XS Max (iOS 12 - 12.1.2)
  • iPhone XR (iOS 12 - 12.1.2)
  • iPad Pro (1.Nesil)
  • iPad Pro (2.Nesil)
  • iPad Pro 2018 (iOS 12 - 12.1.2)
  • iPad Air
  • iPad Air 2
  • iPad 5.Nesil
  • iPad 6.Nesil
Jailbreak Yapmadan Önce
  • iPhone veya iPad'inize iOS 13 OTA dosyasının indirilmediğinden emin olun. Eğer indirilmişse Ayarlar -> Depolama alanından silin ve ardından jailbreak yapmayı denemeden önce cihazınızı yeniden başlatın.
  • Gelecekteki iOS 13 OTA güncellemelerinin cihazınıza indirilmesini önlemek için, tvOS 13 profilini yükleyebilirsiniz.
  • Cihazdaki tüm önemli verilerin bir yedeğini aldığınızdan emin olun.

Telefon Üzerinden Jailbreak Yapma Rehberi

1.Adım:
iPhone veya iPad'inizde Chimera'yı indirebilmek için ignition.fun adresine gidin.Eğer bu siteden yükleyemezseniz Tweakbox adlı siteden de yükleyebilirsiniz. Chimera'yı bulmak için arama çubuğunu kullanın. GET butonuna tıklayın ardından Kur'a dokunun. Uygulamanın iOS cihazınıza indirilmesini ve yüklenmesini bekleyin.
1575662968833.png

NOT: En yeni IPA dosyasını indirdiğinizden emin olun , çünkü öncekilerden daha stabildir.

2.Adım: Ayarlar-> Genel -> Profil
bölümüne gidin . Geliştirici adına dokunun ve sertifikaya güvenin. Bu olmadan iPhone / iPad'inizde Chimera jailbreak uygulamasını başlatamazsınız.
1575663147756.png

3.Adım: Chimera'yı açın, Jailbreak düğmesine dokunun ve uygulamanın işini yapmasını bekleyin.Cihazınız birkaç kere yeniden başlayabilir.Eğer cihazınız yeniden başladığında Sileo adlı uygulamayı göremezseniz tekrar uygulamaya girerek jailbreak butonuna tıklayıp bekleyin; bundan sonra ana ekranınızda Sileo simgesini görmeniz gerekir.

1575663166112.png
1575663181410.png

Bilgisayar Üzerinden Jailbreak Yapma Rehberi

1.Adım:
İlk olarak bu linkten Chimera uygulamasını bilgisayarınıza yükleyin.Ardından Cydia Impactor adlı uygulamayı bu siteden bilgisayarınıza kurun.

2.Adım: Cydia Impactor uygulamasını açtıktan sonra, bilgisayara yüklediğiniz Chimera IPA dosyasını Cydia Impactor uygulamasına sürükleyin.

1575323144769.png

3.Adım: Apple kimliğini ve şifresini girmek için bir açılır pencere açılacaktır,bilgilerinizi giriniz.

1575323213775.png

Not: Apple kimlik bilgileriniz doğruysa, ancak Impactor yanlış kimlik bilgilerinizi girdiğinizi sorarsa, bunun nedeni Apple kimlik bilgileriniz için 2 faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirmiş olmanızdır. O zaman sadece bir uygulamaya özel şifre girmeniz gerekir. Uygulamaya özel şifreyi almak için lütfen buraya tıklayın ve Apple kimlik bilgilerinizle oturum açın. “Parola Oluştur ...” seçeneğini tıklayın ve buraya rastgele bir süslü isim girin. Bazı rastgele harfler kümesi göreceksiniz. Oradan kopyalayın ve Cydia Impactor'ınıza yapıştırın.

4.Adım: Bundan sonra, Chimera cihazınıza yüklenecektir. Yükleme tamamlandıktan sonra Ayarlar → Genel → Profiller ve Cihaz Yönetimi bölümüne gidin ve Apple Kimliğinize dokunun . Açılan pencerede, güvene tıklayın.

5.Adım: Chimera'yı açın, Jailbreak düğmesine dokunun ve uygulamanın işini yapmasını bekleyin.Cihazınız birkaç kere yeniden başlayabilir.Eğer cihazınız yeniden başladığında Sileo adlı uygulamayı göremezseniz tekrar uygulamaya girerek jailbreak butonuna tıklayıp bekleyin; bundan sonra ana ekranınızda Sileo simgesini görmeniz gerekir.

Not: Cihazınızı bilgisayar üzerinden jailbreak yaptıysanız eğer geliştirici hesabınız yoksa bu işlemi 7 günde bir tekrarlamanız gerekir yoksa jailbreak yapma uygulaması çalışmaz.