Haber Bu iPadOS 15 Konseptinde, iPadOS 14'te Dahil Olması Gereken Her Şey Var!

Admin

Moderator
Yönetici
hı.JPG

Apple, iOS 14 ile birlikte ana ekrana widget desteği ekleyerek bazı önemli değişiklikler yaptı. Ne yazık ki, bazı yapılan değişiklikler iPadOS 14'e gelmiyor, iPad sahiplerine sadece yeniden tasarlanmış widget'lar geliyor.

Tasarımcı Parker Ortolan bir iPadOS 15 konsepti yaptı. Bu konsept, iPadOS'un bir sonraki sürümünde Uygulama Kütüphanesi, özel Widget Tepsisi ve daha fazla özelliğin nasıl görüneceğini öngörüyor.

Uygulama Kütüphanesi ve Widget Tepsisi
1595452470297.png

Tasarımcı konseptte , Apple'ın Kitaplığı iPadOS 15 ile iPad'e getirmesini öngörüyor. Bu özellik iPad'de yüklü tüm uygulamaların bir listesini içerecek. Ana ekran modüler bir yaklaşıma sahip olacak kullanıcıların uygulamaları ve widget'ları istedikleri yere yerleştirebilmelerini sağlayacak.
1595452334281.png

Buna ek olarak, tüm widget'ları barındıracak bir Widget Tepsisi de olacak.

Pro Menüsü
1595452526757.png

MacOS Big Sur'a benzer şekilde, tasarımcı iPadOS 15'i sol üst köşeden aşağı doğru kaydırarak erişilebilen bir Pro Menüsü öneriyor. Bu menü, bildirimlere, ayarlar uygulamasına, uygulama güncellemelerine erişim sağlar ve iPad'lerini hızlı bir şekilde yeniden başlatma veya uyku moduna geçirme gibi seçenekleri sunar.

Dürüst olmak gerekirse, bu iPadOS 15 konsepti iPadOS 14'te olması gereken özellklerdi. Pro Menüsü, ince ayarlı Kontrol Merkezi ve yeniden tasarlanmış Ana ekran deneyimi, işletim sisteminin ihtiyaç duyduğu gereksinimlerdir. Gelecek yıl iPadOS 15 ile Apple'ın bu değişiklikleri yapmasını umut edilebiliriz.
 
Üst