Merhaba!

TeknoKalesi Forum'a Hoşgeldiniz! Sitemize üye olarak paylaşımda bulunabilir ve yardım alabilirsiniz.

Şimdi üye ol!

Haber Apple Watch Series 6: Kanda Oksijen Doygunluğunu Ölçebilme Özelliği ile Geliyor!

blackonder

Administrator
Yönetici
Katılım
29 Kas 2019
Mesajlar
219
Apple yeni nesil iPad'lerin yanı sıra yeni nseil Apple Watch modellerini de tanıttı! Bu modeller arasında ise Apple Watch Series 6 bulunmakta. İşte yeni tanıtılan Series 6 hakkında bildiğimiz her şey.

1600633274355.png


Apple Watch Series 6'daki en dikkat çekici değişiklikler arasında kanda oksijen izleme, daha hızlı bir işlemci ve yeni 2,5 kat daha parlak her zaman açık ekran yer alıyor.

İşlemci
Yeni S6 işlemci, A13 Bionic işlemcisine dayanıyor ve Apple Watch için optimize edildi . Eski modele göre performansta, yaklaşık % 20 gelişmiş hız sağlamalıdır.

Ekran
Series 5'te olduğu gibi bu modelde her zaman açık ekran özelliğiyle geliyor. Yeni Apple Watch Series 6 fark edilir derecede ekranı çok daha parlak ve bu da saati uyandırmak veya bileğimizi kaldırmak zorunda kalmadan komplikasyonlarımızı okumayı çok daha kolay hale getiriyor.

Saat açık havada öğle güneşinde eski nesile göre şu şekilde daha çok parlak gözüküyor:

Ekran Alıntısı.PNG


Sağlık
1600633908692.png

Apple Watch'ın başlangıcından bu yana sağlığa dönük özellikler merkezinde yer alıyor. Apple Watch 6, günlük kullanım sırasında daha da fazla sağlık ölçümü için kanda oksijen algılama özelliğine sahiptir.

Kanda Oksijen tespiti, kan rengini tespit etmek için yeşil, kırmızı ve kızılötesi ışık ve gelişmiş algoritmalar kullanır. Kanın rengi, kan dolaşımına ne kadar oksijen geçtiğini belirler ve kan oksijeni çok düştüğünde sağlıkla ilgili komplikasyonları gösterebilir.

Manuel olarak yapılırsa okuma 15 saniye sürer, ancak saat gün boyunca ve hatta siz uyurken bile periyodik taramalar yapacaktır.

Daha hızlı şarj
Apple Watch Series 6 artık yüzde 20 daha hızlı şarj edebiliyor. Bu, bir buçuk saatte tam bir şarj sağlar.

Fiyatı
40mm'lik Saat 3.799 TL ve 44mm'lik Saat 4.049 TL'dir.
 
Son düzenleme:
Üst