Merhaba!

TeknoKalesi Forum'a Hoşgeldiniz! Sitemize üye olarak paylaşımda bulunabilir ve yardım alabilirsiniz.

Şimdi üye ol!

Haber Apple Watch SE: Uygun Bir Giriş Fiyatı ile Geliyor!

blackonder

Administrator
Yönetici
Katılım
29 Kas 2019
Mesajlar
219
Apple Watch SE, modern bir tasarım, yonga seti ve özellik seti ile uygun bir giriş fiyatı sunuyor. Temel Watch deneyimini isteyen çoğu kullanıcı için mükemmel bir seçenek olarak Apple Watch Series 6 ile Apple Watch Series 3 arasındaki boşluğu kaplıyor.

1600634564026.png


Ekran ve Sensörler
Retina ekran, en son Apple Watch Series 4'te görülen Apple Watch SE'ye geri dönüyor . Her zaman açık ekran özellikliğinden yoksundur, ancak yine de uçtan uca tasarıma ve parlak OLED renklerine sahip.

1600634155587.png


Digital Crown, Apple Watch Series 5 ile aynı dokunsal geri bildirime sahiptir. Mikrofon ve hoparlör de en son donanım kullanılmıştır.

Apple Silikon
Apple Watch SE, Apple Watch Series 5'te kullanılan Apple'ın S5 sistemini kullanıyor. Apple Watch Series 5'te kullanılan Apple Silicon , hızlı performans sağlayacak ve gelecek yıllar için güncellemeler sağlayacak. Çift çekirdekli işlemci ile Apple Watch Series 3'ten iki kat daha hızlıdır.

Sağlık Sensörleri
1600634542312.png

Düşme tespiti bu modelde mevcuttur. Bir kullanıcı düştüğünde, Saat, bilek yörüngesine ve çarpma hızlanmasına dayalı bir düşüşü algılamak için gelişmiş algoritmalar kullanabilir. Bir kullanıcı düştükten sonra yanıt vermezse Apple Watch, 60 saniyelik bir gecikmenin ardından acil servisleri arar.

Mikrofon, kullanıcıları potansiyel işitme sağlığı risklerine karşı uyarmak için sürekli olarak ortam gürültüsünü ölçer. Desibel seviyesi çok yükselirse, bir uyarı kullanıcıları bilgilendirecek ve gürültüden uzaklaşmalarını önerecektir.

Apple Watch'un her neslinde bulunan kalp atış hızı sensörü hala burada. Kullanıcılar, anormal kalp atışları veya artan kalp atış hızları konusunda uyarılacaktır. Bu uyarılar, kullanıcıları olası kalp durması veya diğer olaylardan önce tıbbi yardım almaya yönlendirdiklerinden birçok hayat kurtarmıştır.

Ne eksik?
En son Apple Watch'ta bulunan iki ana sağlık özelliği bu modelde mevcut değildir - Bunlar, EKG ve kanda oksijen tespiti.

Fiyatı
Apple Watch SE renk olarak yalnızca altın, gümüş ve uzay grisi olarak mevcut. 40mm'lik Saat 2.699 TL ve 44mm'lik Saat 2.949 TL'dir.
 
Üst